Wiele osób zastanawia się czy do złomowania samochodu potrzebne są aktualne (podbite w dowodzie rejestracyjnym na ważny, przyszły termin) badania techniczne. Okazuje się bowiem, iż nie dla każdego taka informacja jest oczywista. W tym artykule odpowiemy więc sobie czy złomowanie auta bez przeglądu jest w ogóle możliwe w naszej autokasacji.

Złomowanie auta bez przeglądu

Kasacja pojazdu bez ważnych badań technicznych jest jak najbardziej możliwa. Na tym w sumie moglibyśmy zakończyć ten artykuł, ale myślę że warto zwrócić przy okazji uwagę na kilka ważnych spraw. W końcu to ponad 80% samochodów, które trafiają do autokasacji, więc złomowanie samochodu bez przeglądu musi być możliwe.

Jak dostarczyć auto bez przeglądu na stacje demontażu pojazdów?

Czasami zdarza się tak, że auto które chcemy zezłomować jest jeszcze sprawne techniczne, a powodem jego autokasacji może być np. stan blacharski. Jeśli jednak nie posiadamy ważnych BT to nie możemy poruszać się takim autem. Nasza autokasacja kategorycznie odradza takich praktyk, aby poruszać się autem bez ważnego przeglądu.

Co należy w takim razie zrobić?

Zamówić autolawetę. Koszt transportu do stacji demontażu jest zwykle bardzo niewielki, a w pewnych przypadkach nawet za darmo. Dlatego właśnie nie warto ryzykować i narażać się na prawne oraz finansowe konsekwencję, związane z poruszaniem się pojazdem bez ważnego przeglądu.

Co może nam grozić za poruszanie się pojazdem bez ważnych badań technicznych? Przede wszystkim możemy dostać mandat oraz punkty. Może również zostać nam zabrany dowód rejestracyjny, który później trzeba będzie odebrać w urzędzie komunikacyjnym (lub potwierdzenie własności do złomowania). To jeszcze nie wszystko… auto zostanie również najprawdopodobniej odholowane na parking policyjny i tutaj pojawiają się kolejne koszty za transport (liczony już w setkach złotych, bo firma musi zarobić), a także za miejsce parkingowe.

Dlatego lepiej zamówić lawetę z autokasacji i mieć spokojną głowę 🙂 Zachęcamy do rozsądnego zachowywania się na drogach i przestrzegania obowiązujących nas wszystkich przepisów. Dzięki temu wszyscy na drodze będziemy czuć się bezpieczniej. Zapraszamy do zostawienia komentarza.

Rate this post