Wiele osób zastanawia się, co można sprzedać na złomowisku samochodowym oraz skupie złomu. Okazuje się, że bardzo wiele rzeczy, które wcześniej tylko zajmowały cenne miejsce w naszym garażu lub na podwórzu. W dzisiejszym artykule, powiemy sobie więcej na temat tego, dlaczego warto od czasu do czasu odwiedzić złomowisko samochodowe w naszej miejscowości i sprzedać zalegający „towar”.

Co możemy sprzedać na złomowisku?

Otóż mamy tutaj całą listę rzeczy, za które możemy otrzymać całkiem przyjemne pieniądze, jeśli oczywiście mamy wystarczająco dużo towaru 🙂 Ok, przejdźmy zatem do konkretów i sprawdźmy, co możemy sprzedać na złomowisku:

  • Miedź

Ceny skupu, wahają się w granicach od 7,00 zł do nawet 22,00 zł za kilogram. Wszystko zależy od rodzaju miedzi. Złomowisko zwraca uwagę na takie odmiany, jak miedź milbera, niesort, wióra czy wiązki elektryczne ( np. z samochodów ).

  • Aluminum

Jeśli chodzi o aluminium, to prawdopodobnie będzie nam łatwiej zebrać większą ilość tego cennego metalu kolorowego, niestety ceny w skupie są nieco mniejsze niż w przypadku miedzi ( tzw. złoto na złomowisku ). Nadal jest to jeden z najbardziej pożądanych surowców w skupie i jego ceny wahają się w granicach 1,00 zł – 10,00 zł, w zależności od tego, czy to aluminium typu niesort, offset, żaluzje, odlewy czy chłodnice samochodowe.

  • Mosiądz

Mosiądz jest nieco trudniej uzbierać w większych ilościach, ale znów w tym przypadku zmotywuje nas lepsza cena, ponieważ ceny tego metalu wynoszą ok. 5,00 – 20,00 zł.

Złom stalowy – Czyli tego zawsze jest najwięcej

ZłomowiskoPrzyjedźmy może teraz do złomu stalowego, które prawdopodobnie będzie w naszych workach najwięcej 🙂 Złom stalowy znajdziemy wszędzie, jeśli dobrze się rozejrzymy. Wszystkie stare maszyny, stare rowery, pordzewiałe profile, narzędzia warsztatowe i wszystko inne… będzie można wywieźć na złomowisko samochodów i zarobić całkiem przyjemne pieniądze. Przy okazji oczyścisz swoją posiadłość ze zbędnych śmieci.

Co konkretnie skupuje złomowisko samochodowe?

Właściwie to już wymieniłem kilka rzeczy, które możesz zawieźć na złom i wziąć za nie pieniądze. Jeśli posiadasz swoje gospodarstwo, to na pewno znajdziesz mnóstwo rzeczy, które bez problemu sprzedaż. Zaczynając od aluminiowych puszek, kabli, starych garnków, grzejników, narzędzi budowlanych lub ogrodniczych, po nawet większe przedmioty, jak np. uszkodzone maszyny przemysłowe. Musisz po prostu wiedzieć, że wszystko co jest stalowe możesz sprzedać na złomowisku. Pamiętaj jednak o tym, żeby potrafić odróżnić podstawowe rodzaje stali, jak np. stal cienka, stal gruba, stal nierdzewna, czy żeliwo.

Uwaga: Zawsze zapytaj kontrolnie pracownika skupu złomu o ceny różnych metali… ile za gruby? jaka cena za nierdzewkę? Takie „zapytania” sprawią, że pracownik uzna że znasz się na rzeczy i nie będzie próbował Cię oszukać – co niestety często zdarza się w tej branży! Wybierając się na złomowisko samochodów, warto odpowiednie się przygotować.

Czy na złomowisku mogę skasować samochód?

Złomowisko to nie zawsze również auto kasacja. W większości przypadków bywa tak, że taka firma zajmuje się tylko skupem stali i metali kolorowych, a samochody może przyjąć tylko w kawałkach 🙂 Natomiast co jest najważniejsze: Taka firma nie wystawi nam zaświadczenia do wyrejestrowania pojazdu.  Warto więc rozróżniać stacje demontażu od zwykłego skupu złomu, choć równie często takie firmy po prostu świadczą obie usługi. Jeśli chcesz otrzymać zaświadczenie złomowania, to więcej napisałem na ten temat w artykule jak zezłomować auto.

PS. Lubisz piwo? ( oczywiście tylko bezalkoholowe! ) Ja też. Może warto odkładać puszki do jednego worka, a później raz na jakiś czas zawieźć wszystko na złomowisko. Tylko wtedy odbierasz pracę lokalnym zbieraczom – pamiętaj o tym 🙂

PS2. Pamiętaj, że ceny przedstawionych wyżej surowców mogą się znacznie różnicy w zależności od danego puntu skupu złomu. Ceny podane w tym artykule, są tylko przykładowe i orientacyjne.

5/5 - (1 vote)