Jeśli posiadasz stare i skorodowane auto, to na pewno będziesz mieć problem z jego dalszą odsprzedażą na rynku wtórnym. Obecne wymagania odnośnie stanu technicznego pojazdu, są dość wysokie i większość starych i skorodowanych aut po prostu nie przechodzi przeglądu. Dlatego właśnie, coraz więcej osób wybiera ostatecznie skup starych aut.

Jak więc korzystnie sprzedać stare i skorodowane auto?

Opcje są w zasadzie dwie:

1. Naprawić wszelkie mankamenty techniczne i pozbyć się korozji

Jest to opcja dla tych posiadaczy pojazdów, którzy są w stanie sami dokonać wszelkich napraw, aby maksymalnie ograniczyć swoją inwestycje. Jeśli auto wymaga wielu napraw mechanicznych i w dodatku ma skorodowane progi, to w większości przypadków kompletnie nie opłacalne jest zaprowadzanie auta do profesjonalnego warsztatu, jeśli robimy to tylko w celu dalszej odsprzedaży. Kwota uzyskana za takie auto, prawdopodobnie nie będzie pokrywać nawet kosztów napraw.

2. Sprzedać auto w skupie starych aut lub zezłomować

Szybkim rozwiązaniem jest zezłomowanie auta. Wtedy wystarczy zamówić lawetę i po sprawie. Niestety przy obecnych cenach za złom samochodowy, są to bardzo symboliczne pieniądze, o ile w ogóle jakąkolwiek kwotę otrzymamy. W niektórych przypadkach, trzeba nawet dopłacić 100 zł, żeby ktoś po takie auto przyjechał.

Drugim rozwiązaniem, nieco korzystniejszym, jest sprzedanie auta na części. Tego rodzaju usługę, proponuje skup starych aut. Wtedy możemy uzyskać sporo większą kwotę za nasze auto i również szybko i sprawnie pozbędziemy się kłopotu. Oczywiście istnieją jeszcze inne rozwiązania jak pozbyć się starego i skorodowanego grata, ale w tym artykule starałem się poruszyć tylko te najpowszechniejsze. Niebawem pojawi kolejny wpis, w którym opowiem nieco o sprzedaży samochodów używanych za pośrednictwem komisu. Będzie na prawdę ciekawie 🙂

5/5 - (1 vote)