Posiadasz auto, które jest niekompletne lub prawie całkowicie zdekompletowane i chciałbyś je zezłomować albo sprzedać? W tym artykule, postaram się przedstawić Ci wszystkie możliwości pozbycia się takiego pojazdu szybko, sprawnie, legalnie i z zyskiem!

Złomowanie niekompletnych aut

Auto niekompletneZacznijmy od tego, że autokasacja pojazdów wycenia pojazdy na złom, na podstawie masy własnej w dowodzie rejestracyjnym. Można również dostarczyć auto na stacje demontażu, w celu dokładnego sprawdzenia ilości pozostałych kilogramów na wadze. Jeśli auto jest niekompletne, to stawka za złom samochodowy może spaść o ok. 10-20 gr / kg na całości. Ewentualnie odliczany jest prognozowany zysk z poszczególnych części, np. brak alternatora lub rozrusznika – 30zł, brak chłodnicy – 40 zł itp. Tak czy inaczej, przy obecnych stawkach za złom samochodowy, odejmując także koszta transportu, nie możemy spodziewać się większej kwoty, niż kilkadziesiąt złotych.

Odradzamy więc organizowanie transportu na stacje demontażu pojazdów auta, które jest niekompletne, ponieważ stracimy tylko mnóstwo czasu z załatwieniem wszelkich formalności, a zyskać możemy bardzo niewiele. Złomowanie niekompletnych aut bywa uciążliwe, gdyż niektóre ze stacji demontażu pojazdów, zupełnie nic nie płacą za takie stare, zdekompletowane auta przed 2000 rokiem na złom. Oferują zazwyczaj tylko bezpłatny odbiór. Jeśli więc Twoje stare auto nie przedstawia już żadnej wartości rynkowej i jest niekompletne, dobrym rozwiązaniem będzie zamówienie lawety pod wskazany przez Ciebie adres, odebranie od kilkudziesięciu do 150,00 zł za auto i zaświadczenie do WK.

Sprzedaż niekompletnego pojazdu do skupu aut

Wiele firm ( nasza również ), oferuje skup samochodów niekompletnych. Procedura sprzedaży, wygląda bardzo podobnie, jak w przypadku złomowania. Dzwonimy do firmy zajmującej się skupem aut niekompletnych w naszym mieście ( jeśli szukasz takiej firmy w Warszawie, to możesz zapytać tutaj – tel: 530-992-006 ), i robimy wstępną wycenę przez telefon, na podstawie otrzymanych od Ciebie informacji, tj. marka, model, rocznik auta, oraz co mniej więcej co zostało wymontowane z pojazdu.

Jeśli wstępna wycena będzie dla Ciebie interesująca, możesz spokojnie umówić się z przedstawicielem firmy, który powinien zjawić się u Ciebie pojazdem specjalistycznym autolawetą, żeby bez problemu zabrać niesprawne auto. To rozwiązanie, będzie dla Ciebie najprawdopodobniej dużo korzystniejsze finansowo, ponieważ liczy się tutaj wartość rynkowa – koszt straconych części. Można ogólnie stwierdzić, że jeśli auto jest po 2000 roku i przedstawia jeszcze minimalną wartość rynkową, możemy spodziewać się od 500,00 do nawet kilku tysięcy złotych. Następnie możemy przejść do wyrejestrowania samochodu po takiej sprzedaży.

Przykładowo:
Za Volkswagena Passata B5 1.8 benzyna, sedan/kombi z 98 roku, bez osprzętu silnika i uszkodzonym przednim zderzakiem, otrzymasz:
– 250,00 zł na złomowanie
– 1000,00 zł lub więcej w skupie aut, w zależności od ilości brakujących części.

Warto więc rozeznać się dokładnie z ofertą poszczególnych firm i wybrać te dla nas najkorzystniejszą. Jeśli chcesz poznać naszą wycenę auta i jesteś z Warszawy lub okolic, to zachęcamy do kontaktu z naszą firmą. Możesz również wysłać nam taką wiadomość, jeśli po prostu chcesz porównać oferty innych firm, niekoniecznie z Twojej miejscowości.

5/5 - (3 votes)