Zanim odpowiem na pytanie zadane w tytule tego artykułu, muszę Ciebie zapytać, czy Twoje auto faktycznie nadaje się już tylko na złom, czy może jednak będzie nim jeszcze zainteresowany auto szrot? Jeśli uważasz, że ta druga opcja jest możliwa w przypadku danego auta, to na pewno warto skontaktować się z odpowiednią firmą ( np. z naszą jeśli jesteś z Warszawy lub okolic ). Wtedy otrzymasz więcej pieniędzy za swoje stare auto.

Ile płacą za złomowanie auta?

Złomowanie auta cena za kgJeśli miałbym odpowiedzieć na tak postawione pytanie, to powiem: różnie. Jeśli Twoje auto nie przedstawia już żadnej wartości rynkowej i/lub jest uszkodzone w ponad 70%, to generalnie możesz liczyć na stawki jak za złom, czyli płatność od kilograma masy własnej takiego pojazdu. Stawki są różne i zależne od sytuacji na rynku ( 0,20 – 1,00 zł/kg ). Każda stacja demontażu pojazdów ustala swój własny cennik. Należy również pamiętać o transporcie, który też kosztuje. Wysłanie pracownika i koszt paliwa, to przeważnie 50-100 zł, które zostaną potrącone z ostatecznej kwoty wycena. Dowiedz się więcej na temat tego, czy za złomowanie auta dostaje się pieniądze.

Złomowanie auta – cena

Jeśli chodzi o samochody osobowe ( całe, kompletne ), to w kasacji pojazdów można uzyskać kwotę w przedziale 100-300 zł. Nasz skup aut, proponuje znacznie wyższe stawki za samochody, które jeszcze są jeżdżące. Skupujemy samochody również na części. Jeśli więc rozbiłeś swoje auto i stacja demontażu zaproponowała Ci bardzo niską kwotę, to warto skontaktować się z naszym przedstawicielem. Często auta uszkodzone przedstawiają jeszcze sporą wartość rynkową, mimo że ich obecny stan pozostawia wiele do życzenia. Warto sprawdzić wszystkie możliwości i nie pytać od razu ile płacą za złomowanie auta, tylko czy ta forma sprzedaży jest dla Ciebie najkorzystniejsza z punktu widzenia cen rynkowych. Zobacz nasz cennik i dowiedz się więcej na ten temat.

Cena złomu samochodowego

Złomowanie auta cena za kgWarto na koniec jeszcze wspomnieć, że stawka za złom samochodowy ulega zmianie. Wszystkie firmy złomujące samochody, posługują się różnymi stawkami w zależności od okresu i sytuacji na rynku. Jeśli ceny stali i metali kolorowych idą w górę, to normalną rzeczą jest to, że cennik złomu samochodowego również staje się bardziej korzystny dla właściciela starego auta. Należy więc obserwować stawki złomu i sprzedawać/złomować swój pojazd w najlepszym możliwym okresie.

Oczywiście ogranicza nas tutaj ubezpieczenie OC i powinniśmy wyrobić się z przeprowadzeniem wszelkich formalności przed wygaśnięciem polisy. Nie będzie bowiem dla nikogo korzystne przedłużanie ubezpieczenia tylko po to, aby uzyskać wyższą stawkę na stacji demontażu pojazdów, gdyż ewentualny koszt przedłużenia czy zapłacenia raty OC, będzie najprawdopodobniej wyższy niż różnica w cenie złomu samochodowego.

4.1/5 - (13 votes)