Skup aut starych i skorodowanych na części

Jeśli posiadasz stare i skorodowane auto, to na pewno będziesz mieć problem z jego dalszą odsprzedażą na rynku wtórnym. Obecne wymagania odnośnie stanu technicznego pojazdu, są dość wysokie i większość starych i skorodowanych aut po prostu nie przechodzi przeglądu.

Jak więc korzystnie sprzedać stare i skorodowane auto?

Opcje są w zasadzie dwie:

1. Naprawić wszelkie mankamenty techniczne i pozbyć się korozji

Jest to opcja dla tych posiadaczy pojazdów, którzy są w stanie sami dokonać wszelkich napraw, aby maksymalnie ograniczyć swoją inwestycje. Jeśli auto wymaga wielu napraw mechanicznych i w dodatku ma skorodowane progi, to w większości przypadków kompletnie nie opłacalne jest zaprowadzanie auta do profesjonalnego warsztatu, jeśli robimy to tylko w celu dalszej odsprzedaży. Kwota uzyskana za takie auto, prawdopodobnie nie będzie pokrywać nawet kosztów napraw.

2. Sprzedać auto w skupie na części lub zezłomować

Szybkim rozwiązaniem jest zezłomowanie auta. Wtedy wystarczy zamówić lawetę i po sprawie. Niestety przy obecnych cenach za złom samochodowy, są to bardzo symboliczne pieniądze, o ile w ogóle jakąkolwiek kwotę otrzymamy. W niektórych przypadkach, trzeba nawet dopłacić 100 zł, żeby ktoś po takie auto przyjechał.

Drugim rozwiązaniem, nieco korzystniejszym, jest sprzedanie auta na części w skupie. Wtedy możemy uzyskać sporo większą kwotę za nasze auto i również szybko i sprawnie pozbędziemy się kłopotu.

Skup aut starych i skorodowanych na części
5 (100%) 1 vote

No Comments Yet.

Leave a Reply