Złomowanie bez dowodu rejestracyjnego lub karty pojazdu

Jeśli dowód rejestracyjny samochodu, który chcesz zezłomować został zagubiony lub zabrany przez policję, to jego złomowanie lub sprzedaż nie będzie możliwa. Tak samo wygląda sytuacja, kiedy zgubimy kartę pojazdu. Co należy w takim wypadku zrobić, aby sprzedać lub oddać na szrot nasze stare auto? O tym napiszemy w dzisiejszym artykule.

Złomowanie auta bez dowodu rejestracyjnego

Jeśli jesteś właścicielem auta i zagubiłeś dowód rejestracyjny lub po prostu został on zabrany przez policje po wypadku, należy zgłosić się do wydziału komunikacji, w którym zarejestrowany został nasz pojazd, w celu uzyskania poświadczenia dowodu rejestracyjnego. Takie poświadczenie, zazwyczaj wydawane jest w ciągu kilku minut, a jego koszt to ok. 10-20 zł, w zależności od urzędu. W przypadku, kiedy auto nie zostało przez Ciebie przerejestrowane, trzeba będzie udać się do wydziału komunikacji w mieście, w którym ostatnio auto było rejestrowane wraz z umową ( lub umowami ) kupna-sprzedaży pojazdu, w celu weryfikacji danych. Posiadając takie poświadczenie, będziesz mógł spokojnie sprzedać lub zezłomować auto.

Złomowanie auta bez karty pojazdu

Tutaj sytuacja wygląda bardzo podobnie z tym, że niektóre stacje demontażu pojazdów nie wymagają od Ciebie poświadczenia karty z urzędu, a jedynie oświadczenie spisywane z pracownikiem przy odbiorze auta. Czasami jednak wymagane jest również podobne poświadczenie, jak w przypadku dowodu rejestracyjnego. Należy zrobić wtedy to samo, czyli udać się do odpowiedniego wydziału komunikacji w celu zdobycia takiego poświadczenia. Koszt uzyskania takiego dokumentu, również wygląda podobnie. Jeśli dane auto zamierzasz sprzedać, to takie poświadczenie jest niezbędne.

Złomowanie bez dowodu rejestracyjnego lub karty pojazdu
3 (60%) 3 votes

0 Responses to "Złomowanie bez dowodu rejestracyjnego lub karty pojazdu"

  1. […] Złomowanie bez dowodu rejestracyjnego lub karty pojazdu […]

Leave a Reply